Met de Volvo FM komen sturen en weggedrag op een geheel nieuw niveau en krijgt ook efficiency een nieuwe betekenis.
De verbeterde rijkenmerken omvatten het baanbrekende Volvo Dynamic Steering-systeem en een aantal chassisverbeteringen. Bovendien biedt de truck nieuwe technologie en nieuwe services die zijn gericht op transportefficiency en op lagere bedrijfskosten voor het transportbedrijf.
"We bezorgen de chauffeur uitstekende rijeigenschappen terwijl de transporteur tegelijkertijd profiteert van een maximale bedrijfstijd en minimale brandstofkosten", zegt Volvo Trucks' President Claes Nilsson.
Volvo Dynamic Steering, de verbeterde vering voor en achter en de nieuwe motorophanging zijn vernieuwingen die bijdragen aan het uitstekende weggedrag van de nieuwe Volvo FM. De chassisexperts van Volvo Trucks hebben ook gestreefd naar het optimaliseren van het gewicht.
"Een aanzienlijk lager gewicht voor alle Volvo FM-versies maakt de truck aantrekkelijker voor segmenten waar gewicht belangrijk is, zoals tank- en bulktransporten. Klanten willen een lichte truck met voorspelbare, veilige rijeigenschappen", legt Claes Nilsson uit.
De productie van de nieuwe Volvo FM voor Europese klanten gaat in september 2013 van start. Bekijk de film over de nieuwe Volvo FM op http://www.youtube.com/user/VolvoTrucks.
Uniek stuursysteem
Volvo Dynamic Steering combineert een elektronisch aangestuurde elektromotor op de stuurinrichting met hydraulische stuurkracht. Dat biedt de truckchauffeur een aantal voordelen:
- Bij lage snelheden kan de chauffeur ontspannen zitten en sturen zonder de schouder- en armspieren extra te belasten. Volvo Dynamic Steering stuurt automatisch naar het midden, ook bij achteruitrijden.
- Een steil aflopend wegoppervlak of zijwinden worden automatisch gecompenseerd, terwijl de chauffeur rechtdoor kan sturen zonder aan het stuur te hoeven trekken.
- Richtingstabiliteit versterkt de relaxte rijervaring met volledige controle bij alle snelheden.
- Verstoringen door onregelmatigheden in het wegdek, zoals scheuren en gaten, worden gedempt.
Drie gestuurde assen
Een andere nieuwe voorziening zijn de drie gestuurde assen: één voor en twee achter op de 8x2 met tridem en twee voor en één achter op de 8x2 met twee voorassen.
"Dit levert een veel kleinere draaicirkel op zonder dat de banden van de truck in het wegdek graven. Dat is perfect voor locaties met weinig ruimte, zoals bij landbouwbedrijven waar producten moeten worden opgehaald", zegt Peter Frleta, chassisexpert bij Volvo Trucks.
I-See bespaart brandstof
Volvo Trucks introduceert nieuwe technologie en nieuwe services die zijn ontworpen om de transportkosten voor de klant te reduceren. De I-See-technologie, een aanvulling op de I-Shift-transmissie, is nu ook beschikbaar op de Volvo FM.
I-See is met name ontworpen voor langeafstandstransporten en kan tot vijf procent brandstof besparen. De technologie legt elektronisch informatie vast over de topografie van de wegen waarop de truck rijdt.
"In de uitgebreide versie worden de gegevens van andere voertuigen vooraf gedownload. Dit betekent dat I-See volledig actief is zelfs als de chauffeur de eerste keer op een bepaalde weg rijdt", zegt Anders Eriksson, Development Manager voor I-See.
Met geregistreerde of gedownloade weggegevens worden schakelen, snelheid en hulpremgebruik automatisch geoptimaliseerd voor de volgende keer dat de truck dezelfde route aflegt.
Brandstofbesparende services
Dynafleet Fuel & Environment, de service Fuel Advice en de cursus Efficient Driving zijn andere brandstofbesparende services die beschikbaar zijn voor Volvo-chauffeurs.
"Het gaat steeds over rijstijl en over het plannen van het rijden. Ongeacht de ervaring is er altijd ruimte voor verbetering om de winstgevendheid van het transportbedrijf te verbeteren", meldt Jarkko Aine, die verantwoordelijk is voor de chauffeurstraining en Fuel Advice.
Maximale beschikbaarheid
Topkwaliteit is een kenmerk van Volvo. De nieuwe Volvo FM heeft een systematisch test- en controleprogramma doorlopen dat een afspiegeling is van de echte werkomgeving van de truck.
De eersteklas productkwaliteit in combinatie met de optie van telematica die de slijtage en de conditie van bepaalde belangrijke onderdelen in de gaten houdt, betekent dat Volvo Trucks eigenaren een Gold-servicecontract kan bieden, met de garantie van maximale beschikbaarheid.
"De werkplaats kan via de computer de werkelijke slijtage controleren van een aantal truckonderdelen. Met als resultaat dat de werkplaats ruim van tevoren contact kan opnemen met het transportbedrijf om een onderhoudsbeurt te plannen op een geschikt tijdstip", vertelt Christian Gustavsson, Director Service bij Volvo Trucks.
Volledige reeks Euro 6-motoren
De nieuwe Volvo FM wordt gepresenteerd met een volledige reeks 11- en 13-liter motoren. Alle versies voldoen aan de komende eisen voor Euro 6, die op 31/12/2013 van kracht worden. De D13 is verkrijgbaar met 420 tot 500 pk, terwijl de D11-motor het vermogensbereik omvat van 330 tot 450 pk.
"We hebben onze SCR-technologie (Selective Catalytic Reduction) nog verder verfijnd. De nieuwe Euro 6-motoren bieden uitstekende prestaties in combinatie met een optimaal brandstofverbruik", zegt Astrid Drewsen, productmanager motoren bij Volvo Trucks.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Annie Vonck, tel. +32 2 4825385, e-mail annie.vonck@volvo.com